çelik konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon Çatı Fiyatları – Ev Fabrika Kurulum

Çelik çatı ve çelik konstrüksiyon fiyatları yapı imalat ve montaj alanlarındada faaliyet gösteren firmamızın çeşitli ve yüzlerce projede imzası vardır.
Ülkemizdeki kentleşmenin büyük çoğunluğu 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yoğunlaşmıştır. Buna oranla yapı sistemlerine olan tercih geçmişte oldukça azdı. Çelik yapılar  diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik bina, çelik yapı gibi yapılar hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve  belirli standartlara sahip olması  nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI NEDİR?

Çelik konstrüksiyon yapılarda tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehtidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla çelik konstrüksiyon fabrika binaları, hangar, spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve  atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.
Ülkemizdeki kentleşmenin büyük çoğunluğu 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yoğunlaşmıştır. Buna oranla  yapı sistemlerine olan tercih geçmişte oldukça azdı. Çelik yapılar  diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik konstrüksiyon, çelik bina, çelik yapı gibi yapılar hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve  belirli standartlara sahip olması  nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPILARIN TÜRLERİ NELERDİR?

Çelik yapılar, ağır çelik ve hafif yapılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Büyük açıklıklı ve kreynli fabrika binalarını ağır çelik yapılara, prefabrik atölye ve depo yapılarını da hafif yapılara örnek verebiliriz.
yapılar yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılmaktadır. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan poliüretan paneller  veya taşyünü paneller  sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır. Yalıtımsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olmasıdır.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Çelik çatı yapılar çoğunlukla çelik fabrika binaları, çelik sanayi yapıları, uçak hangarları, spor tesisleri, hangarlar,  atölyeler, çelik çatı depolar gibidir.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Avantajları Nelerdir?

Hafif olması nedeniyle apılar daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır, imalat  ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.  yapılarda farklı konstrüksiyon sistemleri uygulanabilir.
Yapıların kurulumu hızlıdır, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir ve uzun ömürlüdür. Çelik %100 geri dönüştürülebilir ve bu işlem kaç kez yapılırsa yapılsın, özelliğini kaybetmez, çevreye zarar vermez
I , U çelik imalat montaj vs.
Çelik çatı fiyatları ile ilgili bilgileri firmamızla irtibata geçerek alabiliriniz.Hafif olması nedeniyle yapılar daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır, imalat  ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. yapılarda farklı konstrüksiyon sistemleri uygulanabilir.
yapıların kurulumu hızlıdır, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir ve uzun ömürlüdür. Çelik %100 geri dönüştürülebilir ve bu işlem kaç kez yapılırsa yapılsın, özelliğini kaybetmez, çevreye zarar vermez
I , U çelik imalat montaj vs.
Çelik çatı fiyatları ile ilgili bilgileri firmamızla irtibata geçerek alabiliriniz.

Demir profil ve trapez sac ya da osb levha ile inşaat ya da güvenlik duvarı inşaası için diğer sayfamızı kontrol ediniz.

https://www.catiteknik.com/guvenlik-icin-santiye-etrafi-cevirme-trapez-sac-kaplama

Çelik çatı videosu

 

Scroll to Top