OSB Hakkında

Çoğu zaman duvar, döşeme ve çatı katında kılıf olarak kullanılır; İnşaat projeleri için idealdir. Daha ucuz bir maliyetle kontrplak ile aynı amaca hizmet eden yönlendirilmiş ip tahtası dayanıklıdır ve 9 mm’e kadar çeşitli boyutlarda satın alınabilir. Bu, yatay dikiş bırakmadan, üstten alta tek yapraklı bir duvarı kat edebileceğiniz anlamına gelir. Her OSB paketi hiçbir düğüm, boşluk veya delaminasyon problemi içermez. OSB’nin tüm paketleri de sertifikalı Türkiye’de yetişen ahşaptan üretilmiştir. Mevcut geniş çeşitlilikteki tabaka materyallerine bir göz atın ve branşında veya Toplama ve Toplama hizmetlerimizle toplayın.

Plywood Mu OSB Mi ? Hangisi Daha İyi?

Kişisel görüşüm, OSB’nin duvar ve zeminde iyi performans gösteriyor.

OSB’nin çatılarınız dalgalı görünmesine neden olan kafesler arasında “sarkma” nın çok sık olduğunu görüyorum. Bununla birlikte, OSB genellikle yapınıza katılık katan daha yüksek bir makaslama oranı sunar.

Yıllar geçtikçe, kontrplak delaminasyon katmanlarının ürtikere neden olabileceğini iddialarını gördüm.

Plywood – OSB: Hangisi Daha İyi?

Kontrplak, piyasa liderliğini şimdi en çok kullanılan kılıf ve taban döşeme malzemesi olan odaklı iplikçik tahtasına (OSB) kaybetti. Tahminler, pazarın payını% 75 gibi yüksek bir seviyeye çıkardı; maliyet odaklı üretim üreticileri sayesinde bu hakimiyetin çoğuyla.

Yapısal paneller gibi emtia fiyatlarının aşırı derecede uçucu olduğu ancak bu yazıda OSB kaplaması levha başına yaklaşık 3 ABD doları karşısında kontrplaktan satılıyor. Bu ev başına birkaç yüz dolar tasarruf.

Kontrplak veya OSB? İkisinin de avantajları var, ancak OSB’nin daha düşük fiyat noktası ona aslanın pazardaki payını verdi.

Panel üreticilerinin veya ana ticaret grubunun gelen sınai sesleri, iki panel arasında gerçek bir fark olmadığını söylüyor: OSB’ler ve kontrplağın yapısal özellikleri eşdeğerdir ve birbirlerinin yerine kullanılabilir. Bu doğru: Her ikisi de hava koşullarına karşı geçici güvenlik açığı nedeniyle Maruz kalma 1 olarak derecelendirildi; Eşdeğer çivi çekme direncine sahiptirler; Ve aynı yöntemleri ve yapı detaylarını kullanarak yüklenirler. Bununla birlikte, üreticilerin bilmeleri gereken farklılıklar vardır.

OSB Artıları

OSB, sadece maliyetten çok daha fazla uğraşıyor. Kaynak verimli inşaatçılar, birçoğu ormanlardan ziyade ağaç çiftliklerinden gelen küçük, hızlı büyüyen ağaçlardan yapılabildiğini takdir ediyorlar. Aynı zamanda 9 ayak sayfalarında da satın alınabilir, yani üst plakadan yatay dikiş bırakmadan tek dikey levhalarla döşeme kirişlerinin altına bir duvar koyabilirsiniz. OSB panelleri, 16 feet (veya bazen daha da yüksek) uzunluklarda üretilebilirken, kontrplak genellikle 8-10 feet ile sınırlandırılmıştır.

OSB daha tutarlı bir yoğunluğa sahiptir. Bir kontrplak levha 5-7 kat kalınlığında olabilirken, OSB tabakası aynı kalınlığa kadar paketlenmiş ve sıkıştırılmış 50 tel katından yapılır. Komşu katların çakıl taşları çakıştığında kontrplakta bırakılabilecek zayıf noktalara eşdeğer bir şey yoktur.

Zarar üzerinde, malzeme, kalınlığına ve kullanım amacına bağlı olarak kontrplaktan iki kat daha fazla veya daha fazla daha ağırdır, ancak bu fark panellerin performansı üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir. İşyerinde ele almanız biraz daha fazla kas gerektiriyor.

OSB Üstün Islak Hacim Performans

İki panel arasındaki en büyük fark, uzun süre boyunca büyük miktarlarda neme maruz kaldığında neye tepki verdiği. Güneybatı gibi çok kurak bölgelerdeki projeler hariç, kaplama ve döşeme panelleri, inşaat gecikmelerinde düzenli olarak yağmur, kar ve buz ile kaplıdır. Burada kontrplağın kenarı var.

Kontrplak ıslandığında, tabaka boyunca tutarlı bir şekilde şişme eğilimi gösterir ve sonra kururken normal boyutlarına döner. Nispeten çabuk kurur ve şişme genellikle zemini veya çatı yüzeyini etkilemek için yeterli değildir.

OSB, kontrplaktan daha ıslak hale gelmek için daha uzun sürer; ancak kuruması da daha uzun sürer. Bir çatı kaplaması olarak kullanıldığında, bu nem tutma eğilimi, kronik sızıntılara maruz kaldığında kontrplaktan daha hızlı bozunabildiği anlamına gelir.

OSB ıslandığında kenarlar boyunca şişme eğilimi gösterir ve bu kenarlar, malzeme kurutulduktan sonra bile şiş kalır. Şişmiş kenarlar, asfalt çatı parmak izleri vasıtasıyla “hayalet çizgiler” olarak adlandırılan görünür sırtlara telgraf çekmesi ile bilinir.

Üreticiler, suya dayanıklı kenar contalarının geliştirilmesiyle OSB’nin nem sorunlarının giderildiğini ısrarla vurguladılar. Tabii ki, paneller sitede kesildiklerinde kaybolur, sıklıkla olduğu gibi.

Kullanım Önerileri

Ürünler yapısal eşittir, nem kullanma biçimleri kullanımları için önerileri etkiler. Ulusal Döşeme Müteahhitleri Birliği ve Esnek Zemin Döşeme Enstitüsü, OSB’nin yaptığı şişmiş kenar riskine sahip olmadığı için hem alt döşeme hem de alt tabaka için kontrplak önerirler.

Kontrplak ayrıca sertlikte hafif bir avantaja sahiptir, bu da zemin döşeme panellerinin oldukça kalın olması gerekmez demektir. Örneğin, 24-inç kiriş / kiriş aralıklarıyla kontrplak ile karşılaştırıldığında nominal 1 inç OSB astar önermektedir.

Belki de kontrplağın yapacağı en büyük şey, ev sahipleri arasında yüksek kalitede algılama olmasıdır. Bazı tüketiciler hala kontrplak daha kaliteli bir ürün olarak algılıyor – OSB’nin aksine, aslında ahşap gibi görünüyor ve çoğu kişi bunu biliyor-ki bu da kontrplak projeleri için pazarın hakimiyeti altına giriyor. Doğru veya olmasın, bu algılama genellikle kontrplak yenileme veya özel ev projeleri için iyi bir seçim yapar.

[/cherry_col] [/cherry_row]

8mm OSB

8mm OSB 8MM’lik kalınlığı ile OSB levha malzemeleri depolarımızda sizleri beklemektedir. Yaşıtım ve duvar malzemesi olarak öne çıkan OSB’nin faydaları ve ekonomikliği saymakla bitmiyor. 8mm osb fiyatı için firmamızla irtibata geçiniz.

9mm OSB

Avrupa sarı çamlardan üretilmesinden dolayı yüzeyi ve genel görünümü parlak sarı olup yapılar için çok dekoratif bir görüntü sergilemektedir. Görünrüsü ve kalitesi itibariyle estetik ekanlarda tercih edilmektedir. Eni : 1220mm Boyu : 2440mm Ağırlığı : 16.9000 Ağaç Türü : Sarıçam Üretim Yeri : Almanya m² Fiyatı : Sorunuz Plaka Fiyatı : Sorunuz

KONTRA OSB

Kontra OSB ürünü başta mobilya olmak üzere, çatıda, ahşap ev yapımında, ters tavan uygulamalarında, lojistik sektöründe yüzey görünümü ve esnekliği ile tercih edilen bir üründür. Mobilya sektörünün de yüzey durumu, hafifliği ve çivi tutma kabiliyeti ile tercih ettiği bir ürün durumundadır.

OSB VİDASI

Osb vidaları osb montajı esnasında kullanılan bina ile bütünlüğü sağlayan aksesuar malzemesidir.Firmamızda osb vidası bulabilirsiniz.

11 MM ALMAN OSB

Alman OSB 11 mm Nem’e karşı OSB 2 sınıfından daha dayanıklı bir ürün olan Alman 11mm OSB fiyatları Sarı Çam ‘dan imal edilmesi sebebiyle yüzeyi, diğer OSB ‘lere göre daha sarı ve parlaktır. Başta çatı inşaatı olmak üzere, daha dekoratif yüzey elde edilmek istenen yerlerde ve kalitenin arttırılması düşünülen yapı uygulamalarında kullanılmaktadır.

15 mm OSB

15mm Osb Levha tüm dış etkenlere karşı dayanabilen OSB 3 kategorisinden çam’dan imal edilen 15mm OSB fiyat açısından uygun olup, ölçüleri ve ağırlığı ile her yapıda rahatça plaka halinde kullanılabilir. OSB ‘lere biraz daha parlak bir rengi vardır ve çatı – teras gibi alanlarda sandviç panel ya da diğer malzemelerle birlikte rahatlıklar kullanılabilir.

Boardex Fiyatları Plaka Ölçü Stok Bilgileri

  • Osb Levha
  • Osb Fiyatları
  • Osb Levha Kalitesi
4.8

Özet

Osb levha ile su sızdırmazlık !

Sending
User Review
5 (1 vote)

Yorumunuz ?

avatar