Sandviç Panel İşçilik Montaj Ustası- Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mart 17, 2015by catitekn

Mevcut yapılmış ya da yeni yaptırdığınız fabrika,depo vb. gibi binaların sandviç panel çatı işçilik montaj uygulama malzemeleri ve çatı kaplanması aşamasında firma yetkililerince çatı ölçüleri alınarak, bayisi olduğumuz sandviç panel fabrikasına siparişi verilir.

Fabrikadan gelen sandviç panel levhalar uzman ekibimiz tarafından profesyonelce montaj yapılır. Sandviç panel fiyatları ‘nda uygun fiyat garantisi vermekteyiz.

Poliüretan Sandviç Panel uygulama ve Polistren Sandviç Panel çeşitlerimiz vardır. Çelik çatı , prefabrik çatı , metal çatı ,ahşap çatı ve diğer tip çatılar için çok uygun olan sandviç panel uygulama her türlü yapıda rahatlıkla kullanabilir.

Ayrıca Sandwich panel çatı tamirlerininde gerçekleştirmekteyiz. Çatı akıyor diyorsanız çatı akmasına çözümler isiyorsanız ! Çatı akması karşısında kesin çözüm bizde !

Sandviç Panel İşçilik Montaj Malzemeleri

Çatı kaplama esnasında kullanılan ve montaj öncesi karkas ve çelik konstrüksiyon malzemelerinin tamamının satışı ve montajı firmamızda mevcuttur.Taşyünü dolgulu sandviç panel montaj malzemeleri ile çatı ve cephelerde anahtar teslimi montaj işlerini profesyonel şekilde yürütmekteyiz.

Vinç yardımı ile çatıya alınan balya halindeki sandviç panel çatıya çıkarılırken..
Vinç yardımı ile çatıya alınan balya halindeki sandviç panel çatıya çıkarılırken..

 

Demir Profil Ya Da Ahşap Çatı Üzerine Sandviç Panel İşçilik Montajı

Çatı kaplamalarında, izolasyonda, oluklarda ve hafif sırtlarda en iyi çözümler. Van den Brink Montage, hayvancılık konutları ile ticari ve endüstriyel binalar için çatı levhaları tedarik etmektedir. Soğuk ve ılık çatılar, sandviç panel işçilik, oluklu levhalar, hafif çıkıntılar, izolasyon ve oluklar. Çatı kaplama için sıcak çatılar, soğuk çatılar, sandviç panel uygulama ve oluklu levhalar sunuyoruz. Ve tabii ki, hafif sırtlar, yalıtım, oluklar gibi öğeler. Sıcak bir çatı için, yalıtım destek yapısının üstüne monte edilir. Soğuk çatılar, havalandırmalı çatılarda sıkça kullanılan tek çelik levhalardan oluşur. PUR ve PIR sandviç panel işçilik yalıtım çatı panelleridir.

Oluklu levhalar (Portland çimentosu) buhar geçirgendir ve havalandırmadır. Işık, ısı ve su drenajı da çatı tipi seçiminde önemli faktörlerdir. Olası seçenekler UV polikarbonat paneller, sabit bir sıcaklığı korumak için yalıtım veya oluklardır. Yalıtımlı çatı panelleri birçok şekil ve boyutta gelir. PUR ve PIR sandviç panel uygulama her ikisini de trapez ve oluklu levhalarda sağlıyor ve monte ediyoruz. Özellikle tarım sektörü için, sandviç panel uygulama alt tarafta “Çiftlik güvenli kaplama” sağlayabiliriz. Bu kaplama, agresif ortamlarda korumayı garanti eder. İçeride alüminyum folyo bulunan bu tür uygulamalar için mükemmel bir seçimdir.

Çatıyı Ölçme

Çatı ve duvar için orta ve daha uzun boylu sandviç panel işçilik vincin üzerine döşenmenin en ekonomik çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Elbette, hafif ve kısa elemanlar da elle döşenebilir, ancak daima kenarları takılmalıdır. BAĞLANTI Vinç üzerinde, ayrı paneller uygun sapanlar kullanılarak doğrudan park halindeki parsellerden alınır (şemalara bakın) ve montaj noktasına yerleştirilir. Bu amaç için önemli olan, farklı kalınlıktaki elemanlar için değişken ayarlı açıklığı olan bir aksamdır 1 Askılar, daha sonra görülebilir basınç noktalarından kaçınmak için yeterince büyük yüzeyine ve muhtemel lastik pedlere sahip olmalıdır.

Süspansiyon elemanları 2 için doğrudan delme delikleri varsa, montajdan sonra, sadece gizli yerlere yerleştirilebileceklerini ve kalıplanmış parçalarla kaplı olabileceği not edilmelidir. sandviç panel montaj malzemeleri vakumlu kaldırma araçları vasıtasıyla döşenmesi, birçok avantajı nedeniyle öne çıkmıştır 3. Üreticinin bu cihazlara yönelik spesifikasyonlarına uyulması durumunda, sandviç panel montaj malzemeleri, örneğin olumsuz hava koşullarında bile güvenli, rasyonel ve nazik bir şekilde monte edilebilir. Mesleki güvenlik ve sağlık kuralları ve vinç yönetmeliğinin kurallarına uyulmalıdır.

Polikarbon Aydınlatma Yapılması

Binanın enerji ve bina fiziği şartlarına uymak için mükemmel bir sızdırmazlık zorunludur. Bu, rüzgâr, soğuk veya yağmur gibi dış etkenlerin iç mekan iklimini etkilediğini ve ısı şeklindeki enerjinin bina kabuğundan içinden kaçtığını dışlar. Temel kural şudur: Optimum hava ve buhar sızdırmazlığı sağlamak için, elemanın iç kısmında mümkün olduğunca sıkıca kapatın. Element yapısı içinde herhangi bir su buharının oluşmasını önlemek için, ancak yağmur veya sprey suyu yapıya giremez, bu elemanın dış yüzeyinde gerektiği kadar sıkıca kapatılmalıdır. Bu gereksinimlerin çoğu, örneğin, buhar geçirmez örtü tabakalarının kullanılması veya düşük ısı iletkenliği olan bir köpük göbeği ile sağlanır. Ek olarak, optimum bir sızdırmazlık sağlanması da sağlanmalıdır.

Fabrikada uygulanmış derz sızdırmazlık bandının gerekli sıkıştırması ideal olarak montaj cihazı ile sağlanabilir (bkz. Sayfa 12). Buna ek olarak, yine de, bağlantılar ve sonlandırmalar buna göre mühürlenmelidir. Girişimcinin dikkatli ve vicdani çalışmasının burada önemli bir rolü vardır. Bu çalışmada kapalı hücreli (buhar difüzyon sızdırmaz) ve açık hücreli (açık difüzyon) kalitede uygun ve kanıtlanmış sızdırmazlık bantları mevcuttur. Sızdırmazlık bantları ilgili koşullara göre ayarlanmalıdır. 1 2 3 ELEMAN YÜZLERİNİ KEÇFETMEK Ayrı ayrı elemanların uçlarında contalanması, sırasıyla. Sonunda marjlar özellikle dikkate alınmalıdır. Altyapıdaki Auflichtsichtband, elemanı yalnızca desteğiyle kapatıyor. Boyuna mafsal geometrisi nedeniyle kolonlar ve ve açık geçitler bu şekilde kaplanmamaktadır. Eleman uzunlamasına derzlerinde, bu nedenle ek olarak uzunlamasına derz içine sokulan bir sızdırmazlık şeridiyle uçlara dışa yapıştırılması gerekir (bkz. Çizim). Bu sırt ve saçaklara uygulanır.

Çelik Konstrüksiyon Üzeri Çatı Montaj

Çatı ve saçak bölgesindeki çatıların sızdırmazlığı genellikle teknik detaylara göre montaj köpüğü ile yerinde yapılır. Mineral yün ile doldururken, eleman bağlantılarının üst üste binmelerindeki hava sızdırmazlığına ilişkin ek bir sızdırmazlık daima sağlanmalıdır. DUVARLARA YERLEŞTİRME Dikey veya yatay montajda duvarlar için, eleman bağlantıları çatı ile aynı şekilde yalıtılmalıdır. Conta ayrıca ilave sızdırmazlık bandı eki veya silikon conta vasıtasıyla yapılır. Stützenaufl agern’deki mevcut derzler, kesilmiş yalıtım şeritleri ile izole edilmiş termal olarak temiz olmalıdır. Yalıtımı korumak için, kesilmiş kenarları ve köpük göbeği görünümü kaplayıcılarını örtmek için genellikle kalıplar uygulanır. Bunlar, planlamacının veya müşterinin seçimine ve arzusuna bağlı olarak, çeşitlendirilebilir ve bireysel olarak eğitilebilir (ekteki ayrıntılara bakınız). sandviç panellerin montajı sandviç panellerin montajı

İŞ GÜVENLİĞİ

Kurulum sırasında ve sonrasında iş güvenliği için ilgili standartlar ve kurallara uyulmalıdır. İşte böyle toplu hareket eden koruyucu cihazlar. Bireysel korumaya uygun güvenlik ağları veya korkuluklar. Çatılar üzerinde çalışmak için, kurulumdan sonra, R gibi yeterince boyutlandırılmış düşme koruma cihazları gerekir.

Kırma Çatı

Sızdırmazlık nedeniyle, çatı açıklıkları her zaman doğrudan sırtın içine yerleştirilmelidir. Daha büyük atılımlar veya Kamineinfassungen ayrı olarak desteklenir ve fiziksel gereksinimlere bağlı olarak ayrı, iki parçalı bir iç mekan Resp. gerekli Dämmeinlage ile ilgili dış halka. Bu amaçla, su kaynağını, kaburga içinde ilave kalıplama levhaları vasıtasıyla kabın arkasında tutması ve yanal olarak “sürekli” profil kaburgalarının içine reddetmesi tavsiye edilir. BORU KIRILMASI Profil geometrisine uyan standart boru manşonları kullanarak daha küçük boru geçişleri yapılabilir. Ek bir paslanmaz çelik boru kelepçesi boru kılıfı ile boru arasındaki sızdırmazlığı artırır. Sac metal bölüm termal olarak yalıtılmalı, iç ve dış kısımlara kapatılmalıdır ve bir oda tarafı manşon ile kapatılmalıdır. Alternatif olarak, atılımın sıvı plastik ile profesyonel bir şekilde muhafaza edilmesi

İLK EĞİTİM Çatı elemanlarını döşemeden önce, iç sac iki üst kasnağın üzerine döşenmiştir. Böylece, elemanlar arasındaki mafsal aynı zamanda mükemmel ile sandviç panel çatı montajı köpüğü ile düzgün şekilde kapatılabilir. Önceden, profil alt flanşı düz burun pense ile yükseltilir. Daha fazla sıkılık için, plastik bir dolgu parçası (PE doldurma), tavan panelinin yüzeyine yapıştırılır ve sırt kapağının vida bağlantısı ile sıkıştırılır. Alt profil kayışının ayarlanamadığı yerlerde, her iki tarafa iki sıra plastik dolgu parçası yapıştırılması tavsiye edilir. Başka bir koruma olarak, sırt tabakasının altına bir metal dolgu parçası (dişli tabaka) yerleştirilir. Bu, dolum parçalarını zararlı UV radyasyonuna ve kuşlara ve kemirgenlere karşı korur. Ayrı sandviç panel çatı montajı her zaman düz bir yüzeye dayanmalıdır. Bu nedenle, olukların braketleriyle birlikte yapılması, buna göre hareket etmektir.

Kar Tutucu Tarzı Ürünler İle Kıştan Korunma

Fabrika saçak kesimi için boyut planlamadaki detaylara dayanmaktadır ve sipariş verirken her durumda belirtilmesi gerekir. Min insizyonunun uygulanabilirliği. 50 ila maks. 300 mm. Ayrıca, burada da, sırt bölgesinde olduğu gibi, elemanın iç kısmına karşı yalıtılması gerekir. Rüzgarlı koşullarda mükemmel drenaj ve köpük çekirdekli temel yüzeylerin optik laminasyonu için, saçakların kenarına ilave bir su veya rüzgar saptırıcı yerleştirilir Kenardaki conta için, sırt ve saçak bölgesine benzer şekilde ilave bir iç sac metal uygulanır. Mevcut eleman derzleri, mineral yün veya sandviç panel çatı montajı köpüğü kullanılarak kapatılır (tercih edilir). Dış şehir levhası, genellikle yüksek kaburgaların üzerindeki çatı elemanına döşenir ve cephe tarafına bir süspansiyon şeridi üzerine panel monte edilir veya doğrudan her iki tarafa da tutturulur.Kar ve buz aynı zamanda sandviç panel çatı montajı kaymaya karşı da emniyete alınabilir. Bu amaçla, örneğin,  sandviç elemanlarının geometrisi ile eşleşen kar ve buz balıkçılığı SE-A. Gerekli kar koruma sıralarının sayısı ve düzeni statik bir hesaplama ile belirlenmelidir. Montaj sırasında, kar koruma sistemi her zaman altyapıya elemanlar aracılığıyla vidalanmalıdır. Bu, çatı düzleminde aşırı baskı yapılması nedeniyle vidaların üst kapak katmanından yırtılmasını önler. Sızdırmazlık sağlamak için, kar koruyucu SE-A ​​ile sandviç panel montaj malzemeleri arasına bir PVC tırnak contası takılmalıdır.

Panel Arası Polikarbon – CTP Aydınlık

Çatı elemanları çift kabuklu bir tasarımda eşleşen ışık elemanlarına sahiptir. Bu aydınlatma elemanları, hava koşullarına dayanıklı, yaklaşık 600 g / m² cam elyafla güçlendirilmiş polyesterden yapılmıştır. Üst kabuk yamuktur ve alt kabuk silikonla yapıştırılmış düz polyesterden yapılmıştır. Bu amaçla, maks. Aşık aralığı dikkate alınmaktadır. Hafif elemanların düzenlenmesi, sürekli bir montaj sırasındaki sandviç panel çatı montajı arasında tek bir düzenleme olarak zorunludur (aşağıdaki şekle bakınız). Birkaç ışık elemanının yan yana düzenlenmesi, aşırı sapmalar ve yanal örtüşmelerin yetersiz geometrik uyumu nedeniyle cesaret kırılmamalıdır.

 

Vidalama, köpük karot uçlarından doğrudan alt yapı üzerine yapılır. Enlemesine derzlerin sızdırmazlığı, sayfa 7’deki açıklamaya benzer. Ek olarak, uzunlamasına derzlerin her iki tarafına da bir sızdırmazlık bandı yerleştirilmeli ve en az 500 mm’de birbirine vidalanmış yanal örtüşmeler yapılmalıdır. Siparişi verirken ilgili çatı elemanı tipini, ilişkili aşık aralığını ve enine üst üste binme uzunluğunu belirtin. Ek olarak, montajın yönü ve uygun uç kaburga eğitimi hakkında bilgi gereklidir (bkz. Sipariş no. 4.8.).

HAZIR MONTAJLI MONTANA DESTEK KABİNLERİ

Şantiyede işlemi oldukça basitleştirmek için ölçmek için tamamen gömme bordürler de mevcuttur (bkz. 4.6 numaralı ayrıntı sayfasındaki bilgiler). Kurulum iki bitişik sandviç panel işçilik kullanılarak standartlaştırılmıştır. Özel formatları nedeniyle, bu elemanlar özel bir çerçevede şantiyeye taşınır, burada başka hiçbir özel önlem alınmadan doğrudan ve hemen kurulabilirler. Işık kubbeleri ve bordürlere uygun kontrolleri ticari olarak temin edilebilir. ÇATI’DA IŞIK KEMERLERİ Çatıdaki aydınlatma, havalandırma veya duman tahliyesi için tavan pencereleri dikkatlice planlanmalı ve yapılmalıdır. Uygun olarak, burada sırtta ağırlıklı olarak sırtta veya dik açıda sırttan saçaklara doğru düzenlenmiş ticari olarak temin edilebilen ışık bantları vardır. Yüklemeniz sorun değil. Bu ışık şeritleri düz ve eğimli çatılı endüstriyel inşaatlarda yıllardır kanıtlanmıştır. Tüm bağlantılar yukarıdaki bölümlerde açıklandığı gibi uygun şekilde yapılmalıdır. Işık şeritleri, yerinde ısı yalıtımı almanın yanı sıra, bağlantı için yeterince büyük desteklere sahip bir iç taşıyıcı çerçeve gerektirir.

Panel ve Polikarbon Arası Montaj

Yapıştırma, iç ve dış kısımda sızdırmazlık bantları, çatı montajı köpüğü aracılığıyla derz yalıtımı ve konstrüksiyon üzerinde ölçmek için uygun özel yapım rakorlar ile yapılır (üreticinin detaylarına bakınız). IŞIK KAPLAMALARI  çatı elemanlarına uygun, cam elyaf takviyeli polyester bordürlerden, çift veya üç kabuklu akrilik camdan veya polikarbon çok duvarlı yapraklardan yapılmış tavan penceresinden oluşan tavan penceresi konstrüksiyonları bulunmaktadır. Tavan pencereleri tanımlanmış standart boyutlarda ve farklı açma sistemlerinde mevcuttur. Üst genellikle sandviç panel çatı montaj rengine uyacak şekilde kaplanır. Sipariş verirken, ilgili profil tipinin yanı sıra çatı montaj yönü de dikkate alınmalıdır. Işıklık kubbe sistemlerinin çatı montaj, parça çerçeve şeklinde yapılır. Mükemmel bir tavan altlığı için üst üste binen pabuçların tutturulması ve kapatılması için gerekli destek olarak hareket eden aşık profilleri. 100-140 mm yatak genişliği için bir kılavuz olarak tavsiye edilir. Tavan aralığının en az% 10 olması gerekir. sandviç panel çatı montaj elemanlarına bağlantılar, sızdırmazlık bantları ve sızdırmazlık bileşiği kullanılarak profesyonelce yapılmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=xoTI1VCWFCs

 

PROFESYONEL DESTEK ALINinfo@catiteknik.com

ÇALIŞMA SAATLERİ
PZT - Sat 8.00 - 18.00
Pazar Kapalı
Demirciler Sitesi
Zeytinburnu - İstanbul
HEMEN ARA
0212 510 0195
Ulaşılabilirlik 24/7
BİZE YAZIN
info@catiteknik.com

ÇATI TEKNİK, 2023 ©