fabrika çatısı

Çatı İzolasyonu : Malzeme/Uygulama Fiyatları

Çatı İzolasyonu Malzemeleri ile Su İzolasyon Nasıl Yapılır  ?

Talebiniz üzere çatı izolasyonu ya da (izalasyon) için üzerinde; yaptığımız inceleme ve tetkikler çerçevesinde hazırladığımız izolasyon fiyat teklifimizi tarafınıza sunuyoruz. Bu teklif içinde nasıl çatı izolasyonu yapacağımız ve hangi malzemeler ile iş teslimi yapacağımızı belirtiriz. Bunun üzerine uzman izolasyon ekibiniz ve profesyonel malzemelerimiz ile garantili çatı izolasyon işimizi teslim ederiz.

İşin ortalarında firmamız yetkililerince çatı üzerinde ORTA kontrol diye tabir ettiğimiz firma kontrolünü gerçekleştiririz. Son iş teslimine kadar herşey Çatı Teknik güvencesiyle başarılı iş teslimine doğru gider. Uygulama yaptığımız çatı ya da cephe / duvar üzerinde ön işlemlerimizden aşağıda uzunca bahsedeceğiz. Ön işlemden kastımız izolasyon malzemesinin zemine sağlamca tutturulmasıdır.

 

Çatıdan Su Akması Hangi Durumlarda Ortaya Çıkıyor ?

Geciktirilen çatı tamiri uygulamaları çatı akmalarının başlıca sebepleridir. İhmal edilen çatı onarım ve bakım işleri; ileriki dönemlerde mutlaka fabrikaların başına dert oluyor ! Daha fazla sorun çıkaran çatıların artık ya değişim zamanı gelmiştir ya da tamirat zamanı kaçınılmaz bir şekilde gelip çatmıştır. Eğer çatı alüminyum bir çatı ise birleşim kapakları mutlaka sorun teşkil ediyor. Eğer galvaniz bir sandviç panel ile çatı kaplaması yapılmış durumdaysa; çürüyen – paslanmış sac aralarından ya da mutlaka bağlantılardan yağmur suyu akıtması yapar. Bu da en sonunda çatının altında göl gibi su birikmesi ve akabinde iş yapılamaz bir fabrika / depo sahası anlamına geliyor. İşinin ehli profesyonel çatı izolasyon ustası ihtiyacı firmamız bünyesinde bulunan profesyonel izolayon ekipleri tarafından karşılanıyor.

Ustalarımız İzolasyon Uygulamasında Hangi Metodları Kullanıyor ?

Yukarıda bahsettiğimiz izolasyon öncesi işlemlerden kastımız; çatı zeminin uygulamadan önce likit izolasyon malzemesinin zemine yapışması mekaniğini kolaylaştırmak için olduğunun ele alınmasıdır. Çatı izalasyon astarı, hangi malzemenin kullanılacağına bağlı olarak (poliüretan likit membran – ya da bitüm bazlı likit membran olarak) değişmektedir.

İlk önce yapılacak en önemli iş çatı zeminin temiz olmasıdır. Çatı temizliği sonrasında astar uygulaması yapılarak 25-30 yıl dayanıklı ve doğal afetlerden etkilenmeyen çatılar ortaya çıkarmaktadır. Ne yazıkki; Fırtına ve diğer doğal afetler sırasından uçan çatıları hepimiz medyadan üzüntü içinde takip etmekteyiz. Bağlantı noktalarının izolasyonu eğer sağlam yapılmadıysa rüzgarlarda maalesef çatı uçması ve enkaz haline geldiğini hepimiz görüyoruz. Çatı izolasyon firmalarının mutlaka dikkatli olması gerekiyor. Bakınız , https://www.yenisafak.com/secim/cati-uctu-enkaz-kaldi-3279554

çatı ustası istanbul gebze kocaeli
çatı ustası istanbul gebze kocaeli

Su İzolasyonu İçin Doğru Malzeme Seçimi

Su geçirmez poliüetan izolasyon malzmesi ile mükemmel yapışma ve elastikiyet, profesyonel çatı ustalarımız ile müşterilerin çatı memnuniyeti için ideal bir seçimdir. Profesyonel izolasyon malzemeleri, yeni inşaat ve restorasyon projelerinde karşılaştıkları her türlü yüzeye yapışan dayanıklı bir likit membran sağlamak için bize güvenmiştir. Endüstriyel çatı izolasyonu uygulamalarında, ahırlarda, besleme istasyonlarında ve silolarda kullanılan metaller için bir korozyon koruması ve önlemesi sağlamak için kullanılır. Fırça ile duvar, su oluklarında küçük çatlakları kapatmak ve çatılarda sızıntıları kapatmak için kullanılır.

FIRÇA, metal çatılarda çok yönlü bir sızdırmazlık maddesidir. Çatı onarımları, mahyalar, tavandaki ve havalandırma deliklerindeki sızıntıları durdurmak için mükemmel bir seçimdir. Ortak geotekstillerle birlikte kullanılan malzemelerimiz, düz ve düşük eğimli çatılardaki PUR ve membranlardaki çatlakları ve yırtıkları onarmak için kullanılır. Kullanımı kolay, FIRÇA AÇIK, fırça, rulo veya silecek kullanılarak uygulanabilir. FIRÇA, dakikalar içinde ayarlanır ve 72 saatin altında tam dayanıklılığa kavuşur. FIRÇA, UV ışınlarına dayanıklıdır, yani iç ve dış mekanlarda kullanılabilir ve güneş tarafından zarar görmez. Çatı izalasyon işlerimiz garantilidir.

Çatı yalıtım malzemeleri nelerdir?

Taşyünü veya camyünü malzeme ile çatılarda ısı yalıtım malzemesi.
Sürme izolasyon esaslı likit membranlar.
Çatı örtüsü ve çatı kaplaması olarak  kullanılan sandviç panel, trapez sac, kenet çatı, kiremit çatı.
Poliüretan bazlı membranlar.
Kumlu membranlar.
Fibercement  malzemeler.

Çatı izolasyonu ne kadar tutar? 

ALANMALZEME VE İŞÇİLİK
Teras izolasyonu 250 TL – 1000 TL ARASI
Çatı İzolasyonu50 TL -500 TL ARASI
Beton izolasyonu40 TL – 800 TL Arası

Ortalama fiyat listesidir.

Scroll to Top