Çatı Kaplama Firması – Sandviç Panel Çatı Kaplama

Yeni bir metal çatı kaplama ile, su sızıntısına karşı malzemeleri ve ekipmanı ile yeterli koruma sağlamanız gerekir. Metal çatılar, bireysel panelleri birbirine sabitleyerek monte edilir. Bu paneller birbirine tutturulur ve kauçuk contalarla çatı güvertesine eklenir. Yeni inşa edilmiş bir metal çatı için, metal çatı jeokimya gerektirir. Genellikle, dikiş şişelenmiş bant metal paneller ve şişe kapakları ve mühür mühür arasındaki bağlantıları sağlamak için tüm çivi ve sabitleme parçaları üzerinde bulunan eklemler üzerinde yer almaktadır.

Metal çatının restorasyonu durumunda, eklemler, bağlar ve tırnaklar su penetrasyonu göz önüne alındığında en hassas bozulma bölgeleridir. Butil bant, butil kapak ve butil bant ile kapatılamayan parçalar içi bu alanlar yeni metal çatı sızdırmazlık butil bant ile dikkatlice yeniden kapatılmalıdır. En kısa sürede metal çatı contaları monte edilmiş ve tüm pas veya çıkarılan veya rustshield gibi pas blok astar patlak gibi, düşük baskı kapsama acil kuvvet ve mukavemet bölgelerinde güçlendirilmiş özel polyester kumaş kesmek için bir seçenek eklendi. Son olarak, üst tabaka çatının metal yüzeyine uygulanır, sizi tamamen restore edilmiş, UV korumalı, suya dayanıklı bir membran bırakır.

Çatı Kaplama Malzemesi Neden Sızdırır ?

Metal çatı sisteminde oluşabilecek sorunları bilmek, sorunların en baştan önlenmesine yardımcı olur ve onarımlar için gerekli olan daha az zaman ve para ile sonuçlanır.

Metal çatı sisteminde oluşabilecek sorunları bilmek, sorunların en baştan önlenmesine yardımcı olur ve onarımlar için gerekli olan daha az zaman ve para ile sonuçlanır.

Çatı kaplama malzemeleri ile doğru sonuca ulaşma !

Çatının kaplamasında oluşabilecek sorunları etkileyen değişkenler olsa da, bazen insan kontrolünün ötesinde olan şeyler olur. Bu aradığınız cevap olmayabilir, ama sadece asfalt zona veya beton fayans daha metal çatı ile ilgili daha az uzun vadeli sorunlar olma eğilimi olduğunu biliyoruz.
ÇatıTeknik‘te, tüketicileri çok kolay gerçekleşebilecek veya gerçekleşmeyecek bir metal çatıyla ilgili potansiyel ortak sorunlar hakkında eğitmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yazıda tartışacağız:

 • Çatı’da oluşabilecek 7 ortak-genel sorun
 • Sorunu gidermek veya önlemek için potansiyel yollar ve yöntemler
 • Bazı sorunları atlatmaya yardımcı olacak akılda tutulması gereken önemli hususlar

7 Ortak Kaplama Problemi

#1 Çatıdaki Galvaniz Kaplamanın Yağlanması

Tecrübemize göre, petrol konserve olarak tanımlanır:
“Metal çatı ve metal duvar panelleri düz alanlarda görünür dalgalanma. Teknik açıdan, yağ konserve elastik burkulma olarak adlandırılır (daha yaygın olarak “stres kırışıklık” olarak bilinir). Çelik, alüminyum, çinko veya bakır: bu metal panelin her türlü oluşabilir.”
Açık olmak gerekirse, yağ konserve neredeyse tüm metal çatı veya duvar tesisatlarının doğal bir özelliğidir. Bir ayakta dikiş metal sistemi üzerinde metal olarak petrol konserve düşünün aşırı stresli ve vermek ve görünür dalgalar oluşturmak için metal neden düz bir form tutmak mümkün. Petrol konserve kolayca tanımlamak ve ölçmek zor olabilir, çünkü metal çatı sıcak konulardan biridir. Petrol konserve de dahil olmak üzere oluşabilir nedenleri vardır:

 • Aşırı üretim-metalin sarılması sırasında aşırı basınç gibi
 • Bobin dilme (kesme) ve rulo şekillendirme panellerinden sık sık stres
 • Panellerin termal genişlemesi ve kaplanması için ayrılan yetersiz alan
 • Üzerinde gerginlik koyar veya paneller taşır yapının orijinal formundaki değişiklikler
 • Montajcılar tarafından yanlış kullanım, taşıma ve depolama
 • Örneğin, yapının belirtilen boyutlarına göre bir panel kurulmazsa, yağ konservesi oluşturabilir
 • Müteahhitler her zaman endüstri standardı kurulum detaylarını takip etmelidir
 • Neyse ki petrol konserve olasılığını azaltmak için yollar vardır, bunlardan bazıları şunlardır:Daha kalın bir metal satın alma
 • Bir paneldeki düz alan miktarını kırmak için bir kaburga rulo profili kullanma
 • Yağ konserve görünürlüğünü azaltabilir yansıtma azaltmak için bir düşük parlak veya mat seçimi
 • Gerilimli (gerilmiş) metal satın almak, çünkü bu bobin zaten orijinal durumuna geri dönemeyeceği noktanın ötesine uzanır
 • Çatıyı düz bir” yerinde ” çatı güvertesi üzerine takın
 • En önemlisi: korozyon ve tuz’a karşı doğru malzeme kullanan bilgili yetenekli ve deneyimli bir yükleyici seçin

#2 Yanlış Montaj Yapılmış Olması ve Bağlantı Elemanları

Dürüst olalım: kimse sızdıran bir çatı istemiyor. Çoğu durumda sabit çatı için ekstra ödemek zorunda ek olarak, bir sızıntı da ev veya bina diğer değerli öğeleri berbat edebilir. Metal çatı sızıntıları bir olasılıktır; bazıları maalesef kontrolümüz dışındadır ve bazıları insan hatasından kaynaklanmaktadır. Sızdıran bir çatı yol açabilen ve istem dışı olaylar ya da nedeni vardır:

 • Sürüş yağmur
 • Ağır veya eriyen kar
 • Buz damlama (tutarlı donma ve çözülme)
 • Rüzgar
 • Yapısal hasar
 • Diğer hava olayları

Ne yazık ki, bir sızıntının yükleyici hatasından kaynaklanabileceği bazı durumlar da vardır:
Başarısız bağlantı elemanları-vidalar çok sıkı, çok gevşek veya Merkez dışı ve suyun açık noktalara girmesine izin verir.
Başarısız dikiş-iki panelin bağlandığı dikiş veya yan kaburga, yükleyici tarafından yanlış bir şekilde yanlış oluşturulabilir veya dikilebilir.
Başarısız yanıp sönen-yanıp sönen malzeme, tipik olarak metal, borular, bacalar, ya da vadiler gibi bir çatı eklem veya eklemeler girmesini nemi önlemek için ilave edilir. Sızdırmazlık malzemeleri ve hassas kurulum gerektiren eklentiler olduklarından, yanıp sönen noktalar kolayca bir sızıntının kaynağı olabilir. Aslında, bir ayakta dikiş metal çatı bir sızıntı olduğunda, genellikle yanıp sönen alan bir tür olduğunu.
Failed sealant or butyl tape-Sızdırmazlık Ve butil bant su, kir ve metal bir çatı tehlikeye diğer enkaz mühür için kullanılır. Bunlar bozuk, eksik veya yanlış uygulanırsa, sızıntılar oluşabilir.

Yetersiz detayların kullanımı-bir Yüklenicinin metal çatının kurulumu sırasında kullanmayı düşündüğü ayrıntıları sorun. Üreticinin önerilen ayrıntılarıyla eşleşiyor mu? Kurulum detayları bir üreticinin hava koşullarına dayanıklı garantisi için kabul edilemezse, eviniz veya binanız için de yeterli değildir. Süreç içinde kendinizi erken dahil edin ve yükleyicinizin üreticinin ayrıntılarını kullandığından emin olun.
Seçtiğinizden ve kaliteli yüklemelerin iyi bir sicili olan saygın bir müteahhitle ortak olduğunuzdan emin olun, bu da sızıntıların ortaya çıkma olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Firmamız Neler Yapıyor ?

1979 yılından bu günlere ; Çatı Kaplama,  çatı izolasyon, çatı tamiri, sandviç panel, cephe kaplama sistemleri, kanopi,polikarbon çatı aydınlatma, trapez,galvaniz, boyalı sac, ış cephe kaplama , çelik çatı , tonoz , çatı yalıtım,çatı aktarma, çelik çatı karkas ,çatı tamiratı,oluk ve dere tamiri,Çelikle ilgili kolon,makas,aşık vb.lerin üretimi ve uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Endüstriyel çatılarda faaliyet göstermekteryiz.

Fabrika Çatısı, Depo Çatısı, Kapalı Spor Salonu Çatıları, Pazar Yeri Çatısı, Sanayi Siteleri Çatısı, Tavuk Üretim Tesisleri Çatısı,Balık Üretim Çiftlikleri Çatısı,Askeri Tesis Çatıları , Hastane Çatıları, Benzinlik Kurulum vb. Sandviç panel montajı, diğer ürünlerin montajları ve mevcut yapılmış yapıların akan çatılarının tamiri , sökümü , güçlendirilmesi ve montajı işlerinde 32 yıllık tecrübe.

Çatı kaplama fiyatları

trapez sac
trapez sac çatı kaplama

Her yapıda farklı malzemeler ve farklı işçilik uygulanacağında fiyat aralıkları değişmektedir.
Firmamızla irtibata geçtikten sonra yapılan keşif sonucu çatılarınıza özel kaplama fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Çatı Hangi Malzemelerle Yapılabilir ?

Çatınızın özelliklerine göre veya proje üzerindeki haliyle kaplama yapılmaktadır.
Sandviç Panel
Atermit
CTP
Polikarbon
Trapez Sac
Kenet Çatı
Onduline
Shingle
Vs. Gibi malzemelerle çatılarınıza montaj yapılmaktadır.

ÇATI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Bina yapısına , bulunduğu bölgeye , nem , sıcaklık , soğukluk oranları baz alınarak sağlıklı bir şekilde  en uygun biçimde malzemeler montajlanmalıdır.Firmamızdan çatı kaplama malzemeleri ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

https://www.catiteknik.com/likit-membran

PROFESYONEL DESTEK ALINinfo@catiteknik.com

ÇALIŞMA SAATLERİ
PZT - Sat 8.00 - 18.00
Pazar Kapalı
KONUM
Demirciler Sitesi
Zeytinburnu - İstanbul
HEMEN ARA
0212 510 0195
Ulaşılabilirlik 24/7
BİZE YAZIN
info@catiteknik.com

ÇATI TEKNİK, 2023 ©