sandvic-panel-cati-tamiri

Sandviç Panel Çatı Tamiri

Hali hazırda montajı yapılmış ve altta iş yapılan sandviç panel çatı tamiri gereken binalarda, zamanla su akıntısı ile birlikte altta damlamalara terlemelere ve su sızıntılarına gereken sandviç panel çatı tamiri işlemleri titizlikle gerçekleştirilmelidir. Çatı izolasyonu ile birlikte sandviç panel kenarları ve çevresine uyguladığımız likit izolasyon vs. gibi çatı tamiri uygulamaları su akıntısını kesinlikle durdurur. Bu işlemler için kesinlikle garanti vermekte ve işiöizin her zaman arkasında bulunuyoruz.

ALÜMİNYUM VE SANDVİÇ PANEL ÇATI VE DUVAR PANELLERİ HASAR TAMİRİ

Sandviç panel cephelerde hasar, zaman içerisinde kirlilik ve korozyon oluşumundan kaynaklanabilir. Bu sık temizlik ve bakım ile önlenebilir. Ayrıca, ezik ve çizik şeklinde hasar oldukça yaygındır. İkinci hasar inşaat veya üretim aşamasında da düzenli olarak meydana gelir. Sandviç panel değişimi pahalıdır ve genellikle mevcut cephe ile yeni paneller arasında renk farklılıkları sorunu vardır.

Birkaç yıl önce, pratik ve finansal avantajlar sağlayan ve restorasyon sürecini önemli ölçüde kısaltan bir çözüm tasarladı. O zamandan beri Türkiye’deki çelik ve alüminyum panellerin hasar onarımında lider müteahhit olmuştur. Geliştirdiğimiz teknik, çelik veya alüminyum panellerin her tipine ve rengine uygulanabilir. Özel bilgimiz ve uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde, tesisteki hasarı hemen hemen görünmez bir şekilde onarabiliriz. Bu, çoğu zaman üretici garantisi hakkınızı saklı tutarken yapılabilir.

Ezilen, Bükülen Çatı veya Delinen Sandviç Panel Tamiri

Kabarma / bükülme, bir sandviç panelde sözde termoshockun bir sonucu olarak ortaya çıkan termal kuvvetlerden kaynaklanır. Bu, dış derinin PUR-PIR / EPS / mineral yün yalıtımından kopmasına ve dış tabakanın arkasında içi boş alanların oluşmasına neden olur. Isıtıldıktan sonra, bu boşluk genişler ve kabarır, şişer veya bükülür. Panellerde kabarcıklar, Panellerde kabarcıklar Panellerde kabarma PANELDE ZEMİNLEME, bu şantiyede olabilir ama aynı zamanda üretim sırasında da olabilir.

Zorla gerginlik, bükülme, montaj sırasında deliklenme, düzensiz yüzey, ısınmadan sonra gerilmelerin bozulmasına neden olabilir. Daha koyu renkteki paneller dış tabakanın sıcaklığını arttırır, bu daha fazla gerginliğe neden olabilir. İnce çelik dış sac kalınlığı daha fazla kusurlara neden olabilir ve kabarma olasılığı çok daha yüksektir, daha ucuza her zaman daha iyi değildir. Üretim sırasında üst tabakaya ayrılan köpük. Dış tabakadaki daha az profil (düz paneller) daha az dayanıklılık verir.

Nerelerde Kullanılır

Birçok durumda, cephede ve en fazla güneş saatini alan bir binanın bölümünde (güney cephesi) kabarma veya katlanma meydana gelir.,

Tamir Edilebilir Mi  ?

Büyüklük ve nedene bağlı olarak, çoğu kabarcık tamir edilebilir. Bunun için 2 teknik geliştirdik: Vakumlu yapıştırma tekniği
Sabitleme, doldurma, püskürtme yoluyla kapsamlı hasar onarımı

https://www.youtube.com/watch?v=mYAm4msJkAA

dhl-express-deposu-çatı-onarımı
dhl-express-deposu-çatı-onarımı

Polikarbon Çatı Tamiri

Scroll to Top