sandviç panel çatı aksesuarları

Çatı Montajı Nasıl Yapılır ?

Çatı montajı yapmadan önce gereken zemin analizi ve kullanılacak malzeme esas alındıktan sonra firmamız profesyonel ekip ve akipmanları ile işe koyulmaktadır. Çatının eğimi bulmak. Yamaç yükselişi-over-run olarak verilen, mesafe üzerine mesafe anlamı. Bu ölçüm genellikle (30.5 cm) 12 inç, 4/12 8/12 veya benzer bir şey üzerinde bir ölçüm olacak. Derece cinsinden eşdeğer bir ondalık olarak dönüştürmek.
Çatı montajı alanını belirlemek için eğim faktörü kullanın. Yere (uzunluk x genişlik) alan ölçü ve çarpın bu (ondalık biçimde) yamaç tarafından. Bu eğim faktörü formu uzunluk x genişlik x eğim kabul edilir. Bu kaplı olması gereken metre kare sayısını verecektir.

sandvicpanel_tasyunu_cati_montaji_006
sandvicpanel_tasyunu_cati_montaji_006

Örneğin, sizin çatı (3.0 m) (3.0 m) x 10 metre 10 metre ölçer ve çatının eğimi mobilya için ondalık biçimde dönüştüren 12/12 (45 derece), mobilya 10 x 10 x çarpma, çatı 141 metre kare toplam almak için.
Çatının tamamı için kare görüntüleri bulmak ve metal çatı çok sipariş etmek gerekir öğrenmek için toplam ekleyebilirsiniz.
(Ekstra çatı) %10 atık en az izin ver.

Çatı Montaj Türleri

Malzemelerinizi alın. Büyük olasılıkla tutar ve evinize özel renkli çatı metal sipariş etmek gerekir. Ayrıca, kendini delme, kendini ağaç vidaları sızdırmazlık büyük bir çöp kutusu, Yapboz ya da bir power metal kesme, zımba tabancası, matkap ve çeşitli matkap, 1 ¼ inç çatı çivi, metal çatı vidaları gerekir.

Montaj Uygulama Malzemeleri

İş bir site hazırlamak. Mümkün olduğunca kolay yükleme yapmak için, iyi organize edilmiş bir çalışma alanı olması önemlidir. (Eski çatı ve enkaz) çöp için büyük bir bin ihtiyacınız olacak, araçlar için bir yer, iskele veya merdiven kurmak.
Eğer elektrikli araçlar kullanıyorsanız akorları hiç bir şekilde olduğundan emin olun.
Kolayca erişilebilir bir alanda, hava korumalı malzeme deposu. Paneller hava-geçirmez ama boyama eğer sol açık nem oluşabilir

Çatı Montaj Aksesuarları

Eski çatı kaldırmak için. Çatı üzerinde oluklu metal çatı yükleyebilirsiniz, ancak en iyi vakıf için tüm eski çatı çıkarılır. Yavaş ve sabit bir hızda değil, aynı anda çok fazla eski çatı aktarma veya kapalı taşımak-çalışmak.

En yüksek, en uzak noktadan başlayın ve tüm eski zona, yanıp sönen, havalandırma ve bot al. Yeni metal çatı ile değiştirilmesi gerekir.
Dışarıda herhangi bir büyük çivi rastlamak, ya da bunları kaldırmak ve enkaz konteyner koyun kadar kimseye çalışma için bir tehlike değil onlar çekiç derin.
Eğer oluklar yeniden konumlandırmak için gerekiyorsa, bu noktada.
Her zaman hava hiç Yağmur veya nemin yapı içine sızmak istemiyorum kuru ve güneşli olması bekleniyor (veya gün) bir gün eski çatı kaldırmak.

Sandviç Panel Montajı

Metal paneller ekleyin. Her zaman çatı montajı noktası saçak için uzun zirvesinde çalışmaya başlamak. Bu yüzden bir inç kenarı en az ¾ çıkıntılar bu metal ilk kağıdını alıp çatıya yerleştirin. Bu panelin kenarına (Kare) dik hizalanmış olmalıdır.
Kaplama metal güvenli neopren pul başlı vida kullanın. (30.5 cm) boşluk vida yaklaşık 12 santim ayrı metalin tüm parça.
Tüm vidalar-civata metal plakalar maruz oldukları yerden onları görmek mümkün olacak bu şekilde hizalanmış olduğundan emin olun.[3] Maruz bağlantı elemanları, civata sıkma önlemek. Her Raptiye hava çatı mühürler dayanıklı kauçuk bir simit var. Site mührü kadar Raptiye sıkın. Eğer sıkın ve kasayı yerinden kaldırmak ve değiştirin.
Metal panelleri yükleme, kenarları, ve gerekli hallerde kira bir inç örtüşme bitişik paneli ile bunu yapmaya devam edin. Tüm çatı kaplıdır kadar bunu yapın. Eğer sızdırmazlık için ihtiyacınız varsa, alt levha döşeme ve boncuk alt sayfa kenarına doğru olduğundan emin olun önce yapıştırıcı silikon %100 veya silikon bir boncuk yatıyordu. Bu silikon kenarlara doğru sıkmak için izin, daha sıkı bir mühür olacak.

www.catiteknik.com/korozyonlu-oluk-izolasyonu.html

Çatı Montaj Video

Scroll to Top