betopan

Fibercement Levha Fiyatı Desenli Betopan,Hekimboard – ÇATI TEKNİK

1984 yılından beri üretimi yapılan ve yapı sektörünün göz bebeği olan ahşap desenli betopan fiyatı ve hekimboard adıyla anılan fibercement levha bu isimlerle bilinir; ahşap, çimento ve sağlığa zararsız kimyasal katkı maddelerinin karışımından üretilmektedir. Hafifliğini elastikiyetini, işlenebilirliğini; ahşaptan, suya rutubete dayanımını yanmaya, çürümeye karşı direncini de çimentodan alarak üstün yapısal özelliklerle kullanıcılara sunmaktadır. Bir yapının temelden çatıya kadar tüm iç mekanlarında kullanılabilen fonksiyonel bir ürün olarak üretilen, çimentolu yonga levhadır. Yapıların her türlü iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan, otoklavda sertleştirilmiş düz veya ahşap desenli yüzey görünümüne sahip doğal lifli çimento esaslı levhalardır.

betopanHEKİMBOARD VE BETOPAN FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Betopan’ın Avantajları Sağlığa zararlı hiç bir madde içermez. Mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar. Prefabrik yapılar için idealdir. Suda şişmez, küflenmez. Nemden etkilenmez. Plastik değildir ve  uygundur. Böceklenme yapmaz. Alev almaz. Fibercement levha ve hekimboard  betopan fiyatı uygun, montajı hızlı ve kolaydır.

FIBERCEMENT LEVHA BETOPAN – HEKİMBOARD DOĞAL TAŞ DESENLİ

Doğal Taş Desenli levha fiyatı doğal taş desenli levhalar iç ve dış cephelerde doğal taş görünümünü veren, gerek işçilik maliyeti gerekse uygulama kolaylığı nedeni ile iş süresinde önemli tasarruf sağlayan dekoratif kaplama levhalarıdır.Yanmaz EN 13501-1 göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi.Erimez.Doğa ve insan dostudur. Yapısında sağlığa zararlı hiçbir madde bulunmaz. Nemli iklimlerde güvenle kullanılabilir.Su bazlı boyalarla boyanabilir.Çürümez uygun koruma tedbirleri alındığı zaman teorik ömürleri sonsuzdur.

 

HEKİMBOARD ÖRME TAŞ DESENLİ DIŞ LEVHA

Örme Taş Desenli fibercment levha örme taş desenli levhalar iç ve dış cephelerde doğal örme taş görünümünü veren, gerek işçilik maliyeti gerekse uygulama kolaylığı nedeni ile iş süresinde önemli tasarruf sağlayan dekoratif kaplama levhalarıdır.Yanmaz EN 13501-1 göre A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi.Erimez.Doğa ve insan dostudur. Yapısında sağlığa zararlı hiçbir maddebulunmaz.Nemli iklimlerde güvenle kullanılabilir.Su bazlı boyalarla boyanabilir.Çürümez uygun koruma tedbirleri alındığı zaman teorik ömürleri sonsuzdur.Deniz suyundan neminden etkilenmez..

TUĞLA DESENLİ ve AHŞAP DESENLİ DIŞ PLAKA

Tuğla Desenli ve ahşap desenli Tuğla desenli levhalar iç ve dış cephelerde şaşırtmalı tuğla görünümünü veren, gerek işçilik maliyeti gerekse uygulama kolaylığı nedeni ile iş süresinde önemli tasarruf sağlayan dekoratif kaplama levhalarıdır. Ahşap desenli fibercement kaliteli görünür.

Süper görüntülü yalıpan Ahşabın cephelere kattığı sıcaklıktan yola çıkarak üretilen yalıpan, plus grubunun üstün özelliklerine ahşap desenli dokusu eklenerek üretilmiştir. Bu şekilde artık binalarda ahşap gibi çürümeyen, böceklenmeyen, sürekli bakım gerektirmeyen doğal ahşap görünümü sunan yapısal bir ürün ortaya çıkmıştır.

PLAKA MM 8MM / 10MM / 12MM / 14MM / 16MM / 18MM / 20MM gibi kalınlıklarda hazır stoklarda mevcut.

 

Özellikleri

Yoğunluğu: ≥1.10 g/cm3
Nem oranı: ≥ 10%
Su Emme Kapasitesi: ≥ %35
Isı İletkenliği: Ortalama Hesap: R W/MK Bükülme Dayanımı Fibercement Yönetim Kurulu
Hammadde: Çimento,Kuvars Kum,Lif ve olmayan Diğer tehlikeli maddeler Temel Renk:2001 Sınıf
Yangın Dayanımı:Yanmazlık Sınıfı(GB8624-)

Boyut: 1220×2440,1200×2400, 600×1200, 600×600,595×595…

Maksimum uzunluk: 3050mm

Kalınlığı: 3.5 mm-25mm

Kenar: Kare-cut kenar / Gömme kenar / konik kenar / konik kenar

Fibercement levhası 3 çeşit yoğunluğa sahiptir:

-Düşük yoğunluklu: 1.1-1.3 g / cm3

– Orta Yoğunluk: 1.3-1.4 g / cm3

– Yüksek yoğunluklu: 1.4-1.6 g / cm3

Ahşap desenli fibercement ve hekimboard

Yangına dayanıklı:
800’de yanmaya karşı Alev dayanıklıdır ve 1200’de Alevsiz kalır .

Yanmazlık: A

Hava koşullarına dayanıklı:

Islak, sıcak ve kuru koşullarda deformasyona karşı dayanıklıdır.

-40 derecede kullanılabilir.Islak veya kuru halde Şekil oranı %0.26’dır.

Su ve nem geçirmez:

Yönetim Kurulu hala bir ay boyunca suya Batırıldıktan sonra bozulmadan kalır, şişme ve şekilsiz fenomen olmaz.

Suya Daldırıldığında veya uzun süre donma/çözülme Döngülerine maruz kaldığında parçalanmaz.

Hata ve küf ücretsiz:

ASTM g-21 altındaki testlerden sonra ,bu tahtanın küf, mantar büyümesi veya Böcek yaşamı için besin maddesi olmadığı bulunmuştur.

Su ve Isı Yalıtımı:

Yangın yapı malzemelerinin (NFTC) kalite denetimi ve testi için Ulusal Merkez tarafından muayene edildikten sonra, tahtadan inşa edilen bir duvarın üstün ses yalıtım faktörünün 44dB ile 47 dB arasında değiştiği bulunmuştur

Mükemmel bir ses izolatörü olmanın yanı sıra, bu kart, 0.216 W/Mk düşük ısı İletkenliğine sahip olmaktan yararlanır ve bu da onu üstün bir ısı İzolatörü yapar.

Çevre Dostu:

Bu çevre dostu tahta, mineral bileşenlerin eşsiz bir karışımından üretilir ve herhangi bir toksik madde ,asbest formaldehit veya amonyak içermez.Mineral bileşenlerin eşsiz bir karışımından üretilir ve herhangi bir toksik madde ,asbest formaldehit veya amonyak içermez.

Benzer – Muadil Malzeme İçin Aşağıdaki Link Size Yardımcı Olacaktır

https://en.wikipedia.org/wiki/Fiber_cement_siding

Scroll to Top