...

Sandviç Panel Aksesuarları: Fiyat ve Montaj

sandviç panel çatı aksesuarları

Çatınıza sandviç panel aksesuarları montajı esnasında ihtiyacınız olan akıllı vidalar , trifon vida,mahya, köşe kaplama, sac-alüminyum semer vs. Gibi aksesuarlarımz mevcuttur. Panel Montajı bittikten sonra köşe kaplama ve mahyalara ihtiyacınız olacaktır. Bu tür aksesuarları firmamızdan temin edebilirsiniz. Aksesuarlar genel olarak şu şekildedir; Panel Sistemi, panelleri ve yanıp sönmeleri sabitlemek için tutturucular, profiller, yanıp sönmeler ve ayrıca sızdırmazlık malzemeleri de dahil olmak üzere çok çeşitli aksesuarlar sunar.

Aksesuar yelpazesi diğerleri arasında aşağıdakileri kapsar: Panelleri çelik, ahşap veya beton çerçevelere sabitlemek için vidalar. Uzunlukları panel kalınlığına göre değişir. Panellerin beton çerçevelere sabitlenmesi için çiviler. Uzunlukları panel kalınlığına göre değişir. Matkaplar Panel sabitleme ve pencere kurulumları için profiller Flaşlar Flaşı sabitlemek için vidalar ve perçinler Temelleri, çerçeveleri, bağlantıları ve yanıp sönen contaları yalıtmak için çeşitli sızdırmazlık maddesi şeritleri ve dolgu macunu bileşikleri Ortakları için izolasyon şeritleri Panel siparişinizle birlikte, projeniz için ihtiyaç duyduğunuz aksesuarların miktarını tahmin edebiliriz.

Sandviç Panel Aksesuarları ve Montaj Vida (Vidası)

Matkap uçlu sandviç panel vidası, çelik trifon, ahşap trifon, panel semer, Onduline ve shingle çivisi, İzole pimleri, plastik dübeller, alçıpan vidaları, akıllı vidalar ve daha fazla bağlantı ekipmanlarını firmamızda bulabilirsiniz. Sandviç panel montaj vidası ile profil ve ağaç karkasa rahatlıkla montaj yapabilirsiniz. Aksesuarlar, uygun sandviç panel kurulumunun vazgeçilmez bir parçasıdır. Çatı Teknik’in teklifinde, birlikte bütün bir montaj sistemi yapan çok çeşitli aksesuarlar bulunur. Metal flaşlar, sızdırmazlık malzemeleri, vidalar, perçinler, özel bantlar vs. Öncelikle, paneli destekleyici yapıya sabitlemeniz gerekir.

Bunu yapmak için özel vidalar gereklidir. Piyasada birçok farklı çeşit mevcut olduğundan, bunları yalnızca bulunabilirlik veya fiyat açısından değerlendirerek kullanmanızı önermeyiz. Yalnızca önerdiğimiz özel vidalar özel panellerdir ve sandviç panellerimizin gereksinimlerini karşılar. İkincisi, panelleri yapı üzerine vidalanmış halde bırakmamalısınız. Metal parlamalar sadece binanın son görünümünün iyileştirilmesi için değil, aynı zamanda temel olarak açılmış göbek kenarlarının yanı sıra pencereler, kapılar vb. İle de kaplanması için de gereklidir.

Trapez contali semer 40895 9035230093 b Sandviç Panel Semeri (SAC 4CM X 4.5CM)

Akıllı vidaların altına, sandviç panel semeri rengine uyumlu 20 x 45 – 40 x 45 gibi ebatlarda sac, alüminyum panel semer hazır stoklarımızda mevcuttur. RAL 9001 – 9002 – 3009 – 5010 – 6018 – 6021 gibi renklerde bulunmaktadır. Galvaniz trapez sac semerleri ayrıca bulunmaktadır.

sandviç panel çatı köşe kaplama
sandviç panel çatı köşe kaplama

Sandviç Panel Aksesuarları ve Köşe Kaplama – KÖŞE Kaplama SACI

0.15 x 0.15 – 0.20 x 0.20 gibi ölçülerde L köşe kaplama; 2 cephe paneli ya da çatı paneli birleşim yerinde kalan boşluğu panel renginde doldurup tek parça bir görüntü vermektedir. Çatı köşe kaplama ya da panel köşe kaplama sacı olarak tabir edilen bu aksesuar; iki panelin dik birleştiği yerde devreye girer.

sandvic panel cati yagmur oluk dere SANDVİÇ PANEL YAĞMUR DERE / OLUK

Çatıdan su tahliyesi için sandviç panelden süzülen suları güvenli bir şekilde tahliye eder. Yağmur oluk / dere sistemi, genellikle 2mm galvaniz sacdan imal ettiğimiz, kaynakla birleştirilerek sandviç panel köşe kaplama çatı sistemine entegre ettiğimiz, kar ve yağmur deresi sonrası su tahliyesi görevini üstlenen bir sandviç panel akseusarıdır.

Çatı Çıkış Kapağı Fiyatları ve Sandviç Panel Kapağı (2019)

Sandviç Panel Montaj İşleri

https://www.youtube.com/watch?v=xoTI1VCWFCs

 

Yatay Döşenen Sandviç Panel Montaj Tarifi (Aksesuarlar İle Birlikte)

 1. Büyük boy sandviç panellerin ve kutu profil levhaların boşaltılması, geniş bir destek alanına ve geniş bir çatal açıklığına sahip forklift araçlarının kullanılmasını gerektirir.
 2. Sandviç panelleri daha kalın çelik sacdan yapılmış marş motoru ile monte ederek monte edin. Her parçanın doğru konumlandırıldığını bir su terazisi ile doğrulayın. Bu, ilk sandviç panelin doğru yerleştirilmesine yardımcı olacaktır.
 3. Sandviç panel ile çerçeve arasındaki tüm bağlantı noktalarını su geçirmez, kendinden yapışkanlı bir conta ile kapatın. Su geçirmez kendinden yapışkanlı contaları marş parlamasına, şerit tabanına, çerçeve sütunlarına, yapı çerçevelerine, kirişlere ve aşıklara uygulayın.
 4. İlk sandviç panel mahya sırasını takmadan önce, duvar önündeki tüm yağmur suyu akışını ve şerit tabanını boşaltacak kadar uzun bir damla kenarı ile bir damlalık başlığı takılmalıdır. Önceden sandviç paneller takılıyken uygun bir damlama kapağı takmak mümkün olmayabilir.
 5. Önemli ağırlıklarından dolayı, sandviç panel vida birden fazla kişi tarafından taşınmalıdır. Sabitleme yapmadan önce her bir sandviç panelin iç tarafındaki koruyucu filmi çıkarın. Kirlenmelere karşı maksimum koruma sağlamak için dış taraftaki koruyucu filmi inşaatın son aşamasında sandviç panellerden çıkarın. Bununla birlikte, koruyucu film sandviç panelin üretim tarihinden itibaren 3 hafta içinde çıkarılmalıdır.
 6. Sandviç paneller, gerekirse bir çekiç ve tahta blok kullanılarak hafifçe yerine oturtulabilir. Bağlantı kenarlarına ve kilitlere zarar vermekten kaçının.
 7. Sandviç panelleri bağlamadan önce, su terazisi kullanarak hizalamalarını doğrulayın.

Devamı

 1. Sandviç panelleri çelik çerçeveye vidalarla sabitleyin. Kendiliğinden delinen çelik vidaları yalnızca conta rondelalarıyla kullanın. Matkap torku ayarını, dış sandviç panel semer kaplamasının zarar görmesini önlemek için vidaların fazla sıkılmayacağı şekilde ayarlayın. Vidaları sandviç panel kenarlarından 3,5 cm uzağa yerleştirin.
 2. Çalışmaları tamamlanan her bölüm boyunca boşlukları su geçirmez kendinden yapışkanlı conta ile doldurun.
 3. Metal sandviç panel mahya kilitlerinin tasarımı, komşu sandviç paneller arasında maksimum gaz sızdırmazlığı ve tam eşleşme sağlar. Kilitler için kullanılan poliüretan conta, sandviç paneller arasındaki termal kırılmaları önler.
 4. Sandviç paneller nispeten hafiftir. Sadece kendi ağırlıklarına dayanabilirler. 100 mm kalınlığındaki sandviç panel, metrekare başına yaklaşık 12,5 kg ağırlığındadır. Uzun sandviç panelleri taşımak için özel armatürler kullanın. Metal, bir milimetrenin toleransı içerisinde boyuna kesilmiş sandviç paneller sunar. Bununla birlikte, bazen onları tesiste boyutlandırmak için gerekli olabilir. Çelik sac kesimi için uygun olan testereleri veya testereleri kullanın.
 5. Her çalışma aşamasında sandviç paneller arasında 10 ila 20 mm genişliğinde çalışma boşlukları bırakın. Sürekli ısı yalıtımı sağlamak için, ara vermeksizin, boşlukları tamamen düşük basınçlı poliüretan köpükle kapatın. Sandviç paneller arasındaki genleşme derzlerini örtmek için kullanılan dikey yanıp sönme, sandviç panel kaplamanın herhangi bir termal genleşmesini ve büzülmesini telafi etmek için üç boyutludur. Yanıp sönmenin dikey hizasını uzun bir su terazisi ile ayarlayın. Yaklaşık 30 cm aralıklı, contalı rondelalar veya kapalı perçinlerle kendinden diş açan çelik vidalarla sabitleyin.

Sandviç panel su akmasını önlemek için u ve harpuşta tarzı malzemeler özel olarak bükülür.

Scroll to Top