...

Solar Panel Fiyatları ve Kurulum

solar-panels-jpg

Fabrika ve depolarınız ya da eviniz için kaç adet güneş paneli ve Solar Güneş Paneli Fiyatları ve Kurulumu kullanılacağını belirlemek, öncelikle amaçlarınızın ve talebinizin ne olduğunu bilmek demektir. Doğaya karşı karbon salınımı ve enerji israfını en aza indirgemek istiyor musunuz? Yatırım getirinizi maksimize edin ! Mümkün olduğundan daha fazla para mı harcıyorsunuz? Çoğu insan, çevresel etkilerini en aza indirirken para kazanmak istemektedir. Bu işler için kaç tane güneş paneli kullanacaksınız, bunu hesaplamak için aşağıdakileri bilmelisini. Evinizde ya da fabrikanızda ne kadar enerji harcanıyor; çatı ve etrafının kullanışlı yüzey alanı; Bölgenizdeki iklim ve pik güneş ışığı; Düşündüğünüz fotovoltaik panellerin voltaj ve göreceli verimliliği; ve net ölçümün mevcut olup olmadığı. “Kaç tane güneş paneline ihtiyacım var” sorusunun cevabının basit bir yolu, ücretsiz değerlendirme yapabilen profesyonel bir güneş paneli montajcısına danışmaktır. Solar güneş paneli üretimi ile sorun çözülebilir !

1. Ne kadar solar güneş enerjisine ihtiyacınız olacak?

Evinizin ortalama enerji gereksinimlerini belirlemek için geçmiş faturalara bakınız. Evinizin saatlik enerji ihtiyacını alanınız için en yoğun güneş ışığı saatiyle çarpıp bir panelin vitesine bölerek kaç tane güneş paneli ihtiyacınızı hesaplayabilirsiniz. Bir aralık oluşturmak için düşük voltajlı (150W) ve yüksek voltajlı (370W) bir örnek kullanın (örneğin: 11.000 kWh / yıl üretmek için 17-42 panel). Çatınızın ne kadar güneş ışığının aldığını ve çatı büyüklüğü ve pil saklama alanı gibi faktörlerin de aynı şekilde olacağını unutmayın. Firmamız ile çalışırsanız, güneş uzmanlarımız sizin için bu hesaplamaları halledecektir. Fakat ortalama ev için (ya da eviniz için) kaç tane güneş panelinin gerekli olduğunu düşünmek için, Solar Güneş Paneli Fiyatları ve Kurulumu güneş enerjisinin bu sorunu çözmek için kullanabileceği bir dizi soru seti verilmiştir.

2. Şu anda kaç watt kullanıyorsunuz?

Ortalama kullanım için elektrik faturanıza bakın. “Kilowatt Saat (veya kWh) Kullanılmış” veya benzeri bir şey olup olmadığına bakın ve sonra verilen sürenin (genellikle 30 gün) not edin. Faturanız kilowatt saatini göstermezse, sayaç okumalarını başlatmak ve sonlandırmak için arayın ve bir önceki okumayı en yenisinden çıkarın. Hesaplamalarımızda günlük ve saatlik kullanım istiyorsanız, faturanız günlük ortalama olarak gösterilmezse, aylık veya yıllık ortalamayı sırasıyla 30 veya 365 gün olarak bölün ve daha sonra saatlik ortalamayı belirlemek için 24’e bölün. elektrik kullanımı. Solar Güneş Paneli Fiyatları ve Kurulumu Nasıl Olmalı ? Cevabınız kilovat-saat (kWh) olacak. (Ve merak ediyorsanız, kilovat saat, herhangi bir zamanda kullandığınız gücü, toplamın kullandığı toplam süre ile çarpmasıdır.)

Ilıman bir iklimde küçük bir ev ayda 200 kwh gibi bir şey kullanabilir ve klimaların ev enerji kullanımının en büyük kısmını oluşturduğu daha büyük bir ev 2000 kWh veya daha fazla kullanabilir. Ortalama Türkiye’de bir evde ayda 900 kWh enerji tüketiliyor. Yani günde 30 kWh veya saatte 1,25 kWh. Günlük ortalama enerji kullanımınız, güneş ihtiyacınızı hesaplamak için hedeflediğiniz günlük ortalama değerdir. Bu, enerji ihtiyacınızın yüzde yüzünü karşılamak istiyorsanız, güneş sisteminizin üretilmesi için gereken kilovat saat sayısını belirtir. Güneş panellerinin her zaman azami verimlilikle çalışmadığına dikkat etmek önemlidir. (Bkz. Solar 101: Güneş Enerjisi Nasıl Çalışır?). Örneğin, hava koşulları, sisteminizin verimliliğini geçici olarak düşürebilir. Bu nedenle, uzmanlar, ihtiyaç duyduğunuz tüm temiz enerjiyi üretebilmeniz için hedef günlük ortalamanıza yüzde 25 “yastık” eklemenizi önerir.

solar gunes paneli

3. Bölgenizde kaç saat güneş ışığı bekleyebilirsiniz?

Bulunduğunuz yer için en yoğun güneş ışığı saatleri, ev güneş sisteminizin üretmesini beklediğiniz enerjiyi doğrudan etkiler. Örneğin, Phoenix’te yaşıyorsanız, Seattle’da yaşıyor olmanızdan çok daha fazla güneş ışığı saati bekleyebilirsiniz. Bu, Seattle ev sahibi güneş enerjisi kullanamadığı anlamına gelmiyor; Bu sadece ev sahibi için daha fazla panel gerekeceği anlamına gelir. Yenilenebilir Kaynak Veri Merkezi, eyalet ve büyük şehirler için güneş ışığı bilgileri sağlar. Şimdi, saatlik elektrik üretim ihtiyacınızı watt’a dönüştürmek için saatlik kullanımınızı (1 numaralı soruya bakın) 1,000 ile çarpın. Ortalama saatlik elektrik ihtiyacınızı bölgenizdeki günlük en yoğun güneş ışığı saat sayısına bölün. Bu, panellerinizin her saat üretmesi gereken enerji miktarını verir. Bu nedenle, günde beş pik güneşli saat alan bir ev’in (900 kWh / ay) 6,250 watt’a ihtiyacı olacaktır.

4. Solar güneş paneli faturaları ne kadar etkiliyor?

İşte güneş panel kalitesi fark yaratıyor. Tüm güneş panelleri aynı değildir. Fotovoltaik güneş panelleri (konut tesisatlarında en yaygın olarak kullanılır), panel büyüklüğüne ve verimliliğine (bir panelin güneş ışığını enerjiye dönüştürme kapasitesine) bağlı olarak panel başına yaklaşık 150 watt’dan 370 watt’a kadar değişen wattatt’lar ile gelir ve hücre teknolojisi üzerine.
Örneğin, cephede ızgara çizgileri olmayan güneş pilleri konvansiyonel hücrelere göre daha fazla güneş ışığı emer ve delaminasyon (soyma) gibi sorunlarla karşılaşmazlar. Hücrelerin yapımı onları daha güçlü ve çatlamaya veya korozyona karşı daha dayanıklı hale getirir. Ve evin yanına monte edilen bir büyük invertörün aksine, her bir paneldeki bir mikro inverter, kaynaktaki güç dönüşümünü optimize edebilir.

Kalitedeki ve verimlilikteki bu geniş çeşitlilik nedeniyle hangi güneş panellerinin sizin için doğru olduğunu veya eviniz için kaç tane ihtiyacınız olacağı konusunda genellemeler yapmak zordur. Ana paket, paneller ne kadar verimli olursa, o kadar fazla enerji üretebilir ve aynı enerji çıkışı elde etmek için çatı ne kadar az ihtiyacınız olur. Konvansiyonel güneş panelleri, panel başına yaklaşık 250 watt üretir; çeşitli düzeylerde verimlilik. Buna karşılık, Solar güneş panelleri piyasadaki en verimli güneş paneli olarak bilinirler.
İhtiyacınız olan toplam panel sayısını hesaplamak için kaç adet güneş panelinin olduğunu öğrenmek için evinizin saatlik enerji gereksinimini (soru 3’e bakın) güneş panellerinin voltajına göre bölün.

5. Solar güneş paneli üretimi nedir?

Küçük veya olağandışı şekillendirilmiş bir tavanız varsa, güneş paneli boyutu ve numaraları önemli hususlardır. Kullanılabilir geniş bir çatı alanı ile, belki de, hedef veriminize ulaşmak için bir miktar verimliliği feda edebilir ve daha büyük paneller (panel başına daha düşük bir maliyetle) satın alabilirsiniz. Ancak solar güneş paneli üretimi kullanılabilir çatı alanınız sınırlıysa veya kısmen gölgeli ise, daha az sayıda daha küçük yüksek verimli panel kullanmanız, uzun vadede mümkün olan en üst düzeyde güç elde etmenin en iyi yoludur ve sonuç olarak size daha fazla para kazandırır. Günümüzde tipik konut tipi güneş panelleri boyutları 39 inç (65 inç) veya 3.25 fit (5.4 ft) ve üreticiler arasında bazı farklılıklar. Güneş panelleri 61.3 inç x 41.2 inç arasındadır. Bu boyutlar yıllarca az ya da çok değişmeden kalmış ancak, aynı alan izinin verimliliği ve çıktısı daha iyi bir şekilde çarpıcı bir şekilde değişmiştir.

Buna ek olarak, tüm sistemleri panolar arasında neredeyse hiç boşluk kalmayacak şekilde tasarlar ve çatı ayak izini olabildiğince sıkı, verimli ve çekici tutmak için görünmez çerçeveleme ve montaj donanımını kullanır. Yukarıdaki soruların cevaplarını bilmek, elektrik üretim ihtiyaçlarınız için ideal panel sayısı hakkında bir fikir verecektir – en azından gerçekçi bir aralık. Sonra, profesyonel bir yükleyicinin çatı mimarinizi, güneş açısını ve diğer faktörleri değerlendirip, günlük enerji üretim hedeflerinize ulaşmak için çatınızdaki doğru sayıda paneli fiziksel olarak nasıl düzenleyebileceğinizi öğrenin. Ayrıca, güneş enerjisi sisteminiz için YG’nizi bulmak için düşündüğünüzden, net ölçmeyi de düşünmelisiniz. Net ölçüm, elektrik şirketi güneş enerjisiyle parladığınız fazladan güneş enerjisi üretmek için size nasıl kredi sağladığını ve daha sonra güneş enerjili bir pil depolama sisteminiz yoksa geceleri geleneksel güç şebekesini kullanırken bu kredilerden çekmenizi sağlar. Başlamak için, güneş enerjisinden tasarruf edebileceğiniz ne kadar tasarruf edebileceğinizi anlamanıza yardımcı olan güneş hesap makinemizi inceleyin.

Güneş Paneli Fiyatları Ne Kadar ?

Bakınız : https://www.catiteknik.com/solar-gunes-paneli-fiyatlari-ve-kurulumu-uretimi.html

https://www.catiteknik.com/solar-gunes-paneli-kurulumu-fiyat.html

https://www.catisolarenerji.com/

 

Scroll to Top