depo-çatı-tamiri

Depo Çatı ve Sorunların Çözümü (Hızlı Keşif ve Teklif)

Firmamız 1979 yılında bugüne depo çatı,hangarlar,fabrikalar, kapalı spor salonu gibi geniş alanlarda çatı tamirleri gerçekleştirmektedir. Çatıların sökülüp yeniden yapılması hem pahalı hemde tamir edilebilme seçeneği varken gereksiz bir işlemdir. Çatılarınızn panellerini , mahyalarını, oluklarını , köşe kaplamalarını vs gibi kısımlarını tamir etmekteyiz. Çatı ile ilgili problemlerinizi en kısa zamanda çözeceğimiz için mutluluk duymaktayız. Çatılar, özellikle endüstriyel ve ticari binalar için sızıntı, hasara neden olabilecek çeşitli nedenlerden dolayı onarımı ve / veya tanınması zor olabilir.

Örneğin, yoğun yağışlı mevsimlerde, dünyanın bazı bölgelerinde çatıya zarar verebilecek fırtınalar ve kasırgalar yaşanarak sızıntılara neden olabilir. Ticari çatı kaplama herhangi bir işletme için çok kritik olduğu ve bu sızıntıların çoğunlukla dış unsurlardan kaynaklandığı için, bunlarla nasıl başa çıkılacağının anlaşılması gerekir. Depo çatınız sızdığında ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak harika ipuçları.

Depolarda Çatı Tamiri İşlemi Nasıl İşliyor ?

Depo çeşitli malları depolamak için kullanılıyor ve çoğu yerde çatı akıyor. Bu, binada bir sızıntı olması durumunda kolayca ıslanmaları anlamına gelir. Dolgudan ve odadaki diğer eşyalardan sudan kurtulmak, çatınız sızdığında yapılacak ilk şeylerden biri olmalıdır. Küfün altta büyümesini önlemek için, arkayı havaya açın ve kurumasını bekleyin. Dolgunun kurumasına yardımcı olmak için büyük ve güçlü bir fan kullanmak, havanın içine sızdığı tüm bölgelere ulaşmasını sağlayacaktır. Bu gibi durumlara bakmanıza yardımcı olabilecek birçok ticari çatı kaplama şirketi vardır.

depo-çatı-tamiri
depo-çatı-tamiri

Depo Çatı : Ayrıntılı Keşif Yapma

Kendinizi bir su birikintisine girerken bulursanız ve deponuzdaki çatı sızıntılarını fark ederseniz, çatınızı durgun su için kontrol edin. Bu, kirli ya da atık maddelerden arındırılmış olduklarından emin olmak için tüm aşağı boruları, yağmur oluklarını, vadileri ve diğerlerini kontrol etmeyi içermelidir. Tıkanma ve tıkanmayı önlemek için yağmur suyunun bu oluklardan ve borulardan serbestçe akmasını sağlayın. Çatı sızıntıları, tıkanmış borulardan suyun içeri girmesini sağlayan açık bir kaynağa kadar değişen bir dizi sorundan kaynaklanır. Yağmur suyunun çatıdan belirli bir giriş noktasını tanımlamak için depo çatınızı tavan arası alandan kontrol etmeniz yararlı olabilir.

Kritik Su İzolasyonu Bölgelerini Tespit Etme

Deponuzda önemli miktarda çatı hasarı varsa, sigortanızın size bildirmesi zorunludur. Poliçeniz çatı sızıntısı nedeniyle iç hasarları ve çatınızı onarmanın maliyetini kapsıyorsa, derhal tazmin edilmesi için sigorta temsilcinize haber verin. Genellikle, aramanızdan veya bildirimlerinizden birkaç saat sonra hem çatı hem de iç kısımdaki hasarları kontrol edebilir ve hasarlı mallarınızı temizlemenize ve değiştirmenize yardımcı olurlar.

Profesyonel Çatı Ustalarımız İle Müdahale

Bir deponun işlevselliğini sürdürmek için kuru ve serin olması gerektiğinden, hasar olması durumunda depo çatınızı tamir etmek veya değiştirmek için güvenilir bir ticari çatı şirketi veya yüklenicisi çağırmak çok önemlidir. Profesyonel bir çatı tamircisi aramak, tüm sorunların çözülmesini sağladıklarından da önemlidir. Herhangi bir tavan hasarı söz konusu olduğunda, tam olarak ne yapması gerektiğini, ne değiştireceğini veya ne yapması gerektiğini bilirler.

Çatı Onarımı İşi Bittikten Sonra Gözle Görülmeyen Sorunların Kontrolü

Tüm depodaki çatı sızıntıları, çıkışlardan veya tıkanmış oluklardan kaynaklanamaz, bazıları çatı kaplama malzemesinin hasar görmesinden veya aşınmasından kaynaklanır. Bazı durumlarda, havalandırma deliklerinin, çatı çıkıntılarının ve bacaların etrafındaki yanıp sönme hasar görür ve yağmur suyunun binaya girmesine izin verir. Bu nedenle, özellikle çatıların, hava deliklerinin, bacaların ve diğer ataşmanların çatıya katıldığı yerlerde parlamaları iyice incelemek önemlidir. Yanıp sönmenin düzgün şekilde çalışmadığını tespit ederseniz, değiştirmeyi düşünün.Bazı durumlarda, depo çatı sızıntıları, daha da kötüye gittiğinde, daha sonraya kadar görülmez. Bu nedenle, depo çatınızı ve tavan aralığını bu tür görünmeyen hasarlara karşı incelemek çok önemlidir.

Bireysel olarak, bir ticari çatı müteahhitini çağırmadan önce bir çatı tavanını teftiş etmek zor olabilir, ancak çatı tesislerinde veya panellerde ıslak noktalar arayabilirsiniz. Ayrıca çatlamış tavanlar, soyulması boya, tavanlarda veya duvarlarda şişkinlikler ve sızıntı yapan bir çatıya dair daha fazla belirti olup olmadığını, renksiz ahşap olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.Çatı kaçağınızın ve hasarınızın ciddiyetini belirlemek için bu ipuçlarını göz önünde bulundurmak, maliyet ve zamanınızı göz önünde bulundurarak bir sonraki en iyi adıma karar vermenize yardımcı olacaktır. Çatı sızıntısı yaşıyorsanız, daha fazla bilgi için Vancouver’daki yerel ticari çatı profesyonelinize başvurun.

(Depo Çatı Tamiratı Depo Çatı Bakım)

https://www.catiteknik.com/fabrika-cati-tamiri-ve-kaplama-sistemleri.html

https://leaksealroofing.com/blog/warehouse-leaks-commercial-roofing/

Scroll to Top