Dikey Yaşam Hattı Kurulumu

çatı aktarma

Dikey yaşam hattı kurarak cankurtaran sistemlerimiz, iş ve erişiminizin her zaman güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar – neredeyse her cephe ve duvar sisteminde çalışır. Çoğu durumda, kullanıcılarınız, geçiş yapabileceğiniz sistemlerden birini kullanırken kesintisiz bir koruma sağlamak için yalnızca bir kez bağlamalıdır. Yaşam hattı sistemlerimiz en üst düzeyde esneklik sunar. Farklı konektörler ve çatı köşe aksesuarları ile geniş bir yelpazesi ile tanınan sisteminizi herhangi bir bina yapısına – tutuklama ve tutma sistemi planlarınıza mükemmel uyan esnek bir çözüm – uyarlamanıza olanak tanır. Çalışma alanınızda (cephe kaplama) bir yer olabilir. Koruma söz konusu olduğunda, yere boyanmış sarı bir çizgi ile tehlike belli edilir. Dikey Bariyer ile kurulmuş yaşam hattı, çalışma alanlarına veya bir tesisin ayrılması ve korunması gereken diğer kısımlarına bir erişim noktası oluşturmak için kullanılır. Kapı, korumalı yürüyüş yolları oluşturmak için bağımsız olarak veya diğer korkuluklarla birlikte kullanılabilir.

çatı tamiri işgüvenliği isg
çatı tamiri işgüvenliği isg

Geçtiğimiz yıllarda cephe ve çatıdan düşen sandviç panel ya da kenet çatı montaj işçileri, kayıtlı sonbahar kazalarına bakıldığında Türkiye’de bir numaralı noktada olmuştur. Yine de, geçici anti-tip sistemlerden, kalıcı olarak monte edilmiş dikey yaşam hattı sistemlerine kadar, ölümcül kazayı önleyebilecek çeşitli kullanışlı güvenlik çözümleri bulunmaktadır.Ayrıca merdivenlerde, ürünlerimiz her adımda güvenlik sunar. Yüksek kalite standartları ve kullanım kolaylığı, merdiven güvenlik serimizin güçlü yönleridir.Bazen basit bir fikir, büyük bir güvenlik sağlar: Daha uzun bir üst braketle donatılmış dikey cankurtaran sistemimizde olduğu gibi, merdivene inip çıkarken ekstra koruma sağlar.

Ankraj ve Cephe yaşam hattı sistemleri, raylı – kızaklı sistem koruyucular ve çatı emniyet kancaları. Modern düşme engelleyici koruma sistemlerini kurmak, montaj ve bakımını yapmak için sistemler kurmaktayız.

İster toplu koruma, isterse bir gözaltı veya düşüş durdurma sistemi arayınız: Bir cephe Güvenlik düşme tutuklama çözümü uygulamak, size ve çalışanlarınıza işyerinde ölümcül düşmelere karşı mümkün olan en iyi korumayı sağlar. Merdiven güvenlik cihazlarından birkaç kullanıcı için modern ankraj noktalarına ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış yaşam hattı sistemlerine kadar geniş bir yelpazede çözümler sunuyoruz. Çatı yollarındaki, endüstriyel salonlardaki veya üretim hattındaki erişim yollarınızı güvenceye almak için çözümlerimizi kullanın. Hemen hemen tüm sistem uzunluğu mümkündür ve herhangi bir istenen yükseklikte – tamamen kesintiye uğramayan bir tasarımda.

Çatıdaki Problemlere Çözümler  Çatı Oluk İzolasyonu Korozyonlu Paslanmış ve Taşan Oluklar (2024)

Perdeli ve düz çatılar için güvenilir güvenlik sistemleri, vinç yolları ve makine parkları için çözümler, cepheler için güvenlik cihazları ve çok daha fazlasını sunuyoruz. Gücümüz, ahşap, ponza, içi boş beton, asma tavanlar, trapez sac ve bitüm dahil olmak üzere çok çeşitli zor alt yüzeyler ve kurulum koşulları için esnek sistemler üretmektedir. Cephe güvenliği tarafından üretilen tüm ankraj noktaları / ankrajları ve cankurtaran sistemleri en modern teknolojiye karşılık gelir ve genellikle yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilir.

Ürünlerimizin geliştirilmesi, Alman Sosyal Kaza Sigortası (DGUV) ve Türk İSG – İş güvenliği kanunları ve hükümleri ve yönetmelikleri ile uyumlu hale getirilmiştir, böylece çatı tamiri ve çatı malzemeleri montaj işlerinin ve yüksekte yapılan diğer görevlerin sadece üstesinden geldiğinden kesinlikle emin olabilirsiniz. güvenli bir şekilde ama aynı zamanda ilgili hükümlere tam uyum içinde. Düşüş durdurma sistemlerimiz, EN 795, CEN / TS 16415 ve EN 517 gibi mevcut standartlara uygundur. Ürünlerimizin çoğu, Türkiye Teknolojileri Enstitüsü’nden (DIBt) ulusal teknik onay (abZ) almıştır ve resmi Ü işareti taşımaktadır. .dikey yasam hatti 2

 

fabrika1

Diğer bir önemli fayda: cephe – duvar Güvenlik ankraj cihazları, çoğunlukla Türkiye üretilmektedir. Bu, kısa iletişim kanallarından, iyi teslimat performansından ve kapsamlı hizmetten yararlandığınız anlamına gelir: İlk kurulumdan ekipmanınızın bakımına kadar, gerekiyorsa destek verin. Ankraj noktalarımıza ek olarak, düşmeyi önlemek için özel olarak tasarlanmış komple kişisel koruyucu ekipman ve servisler (PPE) sunuyoruz.

On yıldan uzun bir süredir, neredeyse tüm uygulama alanları için düşme durdurma sistemleri ve çözümleri tasarlama ve üretme konusunda uzmandırız. Ankraj cihazlarımızı ve güvenlik sistemimizi en son üretim tekniklerine uygun olarak geliştirdik ve bunları Almanya’nın Aşağı Ren bölgesinde bulunan merkez ofisimizden dünyanın dört bir yanındaki yerlere gönderdik.

Çatıdaki Problemlere Çözümler  Su Sızıntısı Önleyici Çatı Bakımı

Dikey yaşam hattına ne zaman ihtiyacım var?

Konuşma korumaya düştüğünde, korkuluklar, ışıklık ekranları, yatay yaşam çizgileri ve mobil istasyon noktaları genellikle tartışılır, ancak dikey yaşam hattı nedir? Bu çözüm hakkında fazla bir şey duyma eğilimindeyiz, ancak özellikle tırmanırken dikey yaşam hattı en iyi ve en güvenli seçenek olduğu birçok durum var. Düşey bir yaşam çizgisinin yararı, D-halkanızın üzerinde bir tutturma noktasını korurken tırmanma hareketliliğine sahip olmanız için sizinle birlikte hareket eden bir çapa noktasına sahip olmaktır.

teknik iletişim
teknik iletişim

artıştığımız şeyi tam olarak anlamak için, önce bir dikey yaşam hattı sistemini anlamanız gerekir. Sistem genellikle tam bir kablo demeti ve kordon ile bağlandığınız bir halat, kablo veya raydır. Ankraj noktası, halat tutucusu veya benzer bir şey gibi bir mekanizmayı içerecektir. Bu mekanizma, yukarı ve aşağı tırmanmanıza izin verir (genellikle sabit bir merdiven üzerindedir, ancak diğer durumlarda da kullanılabilir). Düşme durumunda, ipi “yakalayarak” yerine kilitlenecektir (bir ray sistemi üzerinde, bir halat tutucusu yerine sizinle birlikte giden rayın içine yerleştirilmiş bir tutucu vardır). Ayrıca, sabit bir merdivenin üst kısmına sabitlenmiş bir geri çekme kordonunun da aynı şekilde hareket edeceğini ve bir çeşit “dikey yaşam hattı” olarak kullanılabileceğini unutmayın.

Ne zaman dikey yaşam hattı kurulumu çizgisine ihtiyacım var: OSHA, 20 ‘den fazla merdivenler için bir kafesin kullanılması gerektiğini belirtiyor. Bununla birlikte, bazı durumlarda (bacalar, kuleler, kuyular) bir kafes yerine bir merdiven güvenlik cihazı (dikey yaşam çizgisi) kullanılabileceğini de belirtmektedir. Ayrıca, bir merdiven 30 ‘uzunluğunu aştığında, merdivenin bir iniş (ler) veya ek güvenlik cihazları olması gerekir. Düzenlemenin ötesinde, bir düşüşün ardından çalışanın sağlığını da dikkate almamız gerekiyor. Bir kafes ile, çalışanın “yakalanmış” olma şansı vardır, ancak düşme sürecinde ciddi bir yaralanma yaşayabileceği olasılığı da yüksektir. Yaygın olarak kullanılan merdivenler, dikey bir yaşam çizgisi için büyük adaylardır.

Çatıdaki Problemlere Çözümler  GOSB Kocaeli Çatı Tamiri ve Bakımı

Dikey Yaşam Hattı Fiyatı

Merdiven bir bacaya, kuleye veya kuyuya bağlandığında; bir merdiven 30 ‘yüksekliğini geçtiğinde; veya bir merdiven sıklıkla kullanıldığında, dikey yaşam hattı fiyatı düşünün. Buna ek olarak, dikey cankurtaranlar neredeyse herhangi bir tırmanma durumuna uyarlanabilir (örneğin, sisteminiz düzgün bir şekilde kurulabildiği sürece, yerinde dökme beton duvarın inşaat demiri çerçevesindeki çalışma alanlarına tırmanan demir işçileri. çatı, vb …). Bu gibi durumlarda, sabit istasyon noktaları ve raylar en iyi ihtimalle pratik değildir ve en kötü ihtimalle etkisiz olabilir. Dikey lifelinler, çalıştığınız yükseklikte bir değişikliğe izin verirken aynı korumayı sunar. Tırmanma merdivenleri, bazen güvenli bir görev olarak kabul edilen bir görevdir, ancak tek yapmanız gereken tek bir kaymadır – bir cevapsız basamak – bir baş döndürücü büyü – bunu değiştirmek için. Dikey cankurtaran sistemleri nispeten ucuzdur ve hızlı bir şekilde kurulabilir. Kullandığınız dikey hattı kullanımı türünün satın aldığınız halat tutucusuyla uyumlu olduğundan emin olun. Ve en önemlisi, sistemi kullanan çalışanın bunu bildiğinden emin olun. Her zaman olduğu gibi, çözümünüz sadece çalışanlarınızın aldıkları eğitim ve ekipmanınız için sağladığınız bakım ve bakım seviyesi kadar iyi olacaktır.

 

Çatı Güvenliği İçin Yaşam Hattı Ankrajı

Scroll to Top